O proběhlé vernisáži "Jak se lidé baví" ze dne 3.7.2015 (tisková zpráva)

Výstava s tímto názvem je k vidění v Domově seniorů TGM v Berouně. Ten ji pořádá společně s volným sdružením fotografů Berounští fotorici a Muzeem Českého krasu, p. o.

„Fotorici společně vystavují od roku 2004 buď v Holandském domě, nebo v poslední době v Konírně v Muzeu Českého krasu. Jednou měli společnou výstavu v Duslově vile a také v Chorvatsku v galerii ve městě Vinkovci. Mimo to jednotliví členové vystavují individuálně na různých místech České republiky,“ sdělil za Berounské fotoriky Ing. Jan Šroubek a uvedl místa jako Beroun, Praha, Svitavy, Křivoklát, Loděnice, Želkovice, Tmaň, Mariánské Lázně a České Budějovice. Připomněl, že Berounští fotorici vystavovali i v zahraničí, například ve Francii, Německu, Náhorním Karabachu nebo v Rusku. „V domově seniorů jsme společně ještě nikdy nevystavovali,“ konstatoval Jan Šroubek.

„Nabídku jsme dostali od ředitelky muzea Karin Kriegerbeckové, abychom naši tradiční jarní výstavu z Konírny MČK přesunuli do Domova seniorů TGM. Všichni vystavující rádi souhlasili. Kurátorem výstavy je známý český fotograf František Dostál, který se letos v dubnu společně s Alenou Vykulilovou stal členem Berounských fotoriků. V souladu s názvem jsou na fotografiích zachycené nejrůznější lidské činnosti od býčích zápasů v emirátu Fujariah, přes dětské hry ve vodě, na trampolíně i jinde, motokros, tanec, jízdu na skateboardu, až třeba po dudácký festival ve Strakonicích,“ doplnil informace Jan Šroubek. Výstava Jak se lidé baví, je první putovní výstavou tohoto volného sdružení fotografů.

„Jde již o druhou výstavu, kterou připravujeme ve spolupráci s Muzeem Českého krasu. Věřím, že výstava přiláká veřejnost, aby se přišla k nám podívat a prohlédnout si kromě fotografií i prostředí našeho domova,“ řekl ředitel Domova seniorů TGM Ondřej Šimon.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 3. července od 16 hodin. Více než 50 fotografií bude k vidění pro obyvatele Domova seniorů TGM v Berouně, ale i pro veřejnost až do 23. srpna. „Patronaci nad touto výstavou přijal místostarosta Berouna Mgr. Ivan Kůs. Výstava je součástí cyklu, který je vedený pod záštitou poslance Parlamentu ČR Richarda Dolejše,“ připomněla ředitelka berounského Muzea Českého krasu RNDr. Karin Kriegerbecková, Ph.D. „Velmi rád jsem přijal patronaci nad touto výstavou. Fotografie jsou velmi zajímavé a rozhodně stojí za to si výstavu přijít prohlédnout,“ řekl místostarosta Berouna Ivan Kůs. (fotografie z výstavy jsou k dispozici ve složce vlevo FOTOGALERIE)

Písmo
Abc
Abc
Abc