Premiér otevřel nový pavilon v domově seniorů - výběr z tisku: Berounské listy

Premiér otevřel školku i nový pavilon v domově seniorů Beroun – Předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý navštívil Berounsko, kde měl doslova nabitý program.

Za doprovodu poslance Richarda Dolejše a náměstka hejtmana Jiřího Peřiny nejprve zamířil na berounskou radnici, kde se setkal se starostkou Šárkou Endrlovou a místostarostou Ivanem Kůsem.

Hlavním tématem premiérovy návštěvy Berounska ale byly sociální služby a školství. Bohuslav Sobotka měl totiž na programu návštěvu Domova seniorů TGM v Berouně, otevření nové mateřskou školu ve Zdicích a Domov důchodců ve Hořovicích. Kromě toho si premiér prohlédl i závod Kostal ve Zdicích a setkal se s vedením firmy.

Nový pavilon V berounském Domově seniorů TGM dokonce otevřel nový pavilon, domov se zvláštním režimem. Jeho posláním je poskytnutí důstojného zázemí a kvalitních služeb osobám s chronickým duševním onemocněním, Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Současně si Bohuslav Sobotka prohlédl i celý domov seniorů. Přidali se k němu i starostové z okolních měst a ředitelé škol.

„Snažíme se, aby žádná generace nebyla opomíjena. Berounský domov seniorů je opravdu zařízení 21. století. Jak ale jezdím po České republice, zdaleka ne všechny domovy pro seniory jsou v takové výborné kondici. Do této oblasti je potřeba nadále investovat," uvedl při své včerejší návštěvě Bohuslav Sobotka.

8.9.2015

Autor: Petra Lišková Zdroj: http://berounsky.denik.cz/…0150908.html

Písmo
Abc
Abc
Abc