Pozvánka na výstavu

Domov seniorů TGM v Berouně ve spolupráci s Muzeem Českého krasu, p.o. Beroun a Fotoklubem Beroun

Vás zvou na vernisáž výstav

O českých dirigentech a Doteky času

Vernisáž výstav se koná ve čtvrtek dne 10.3.2016 od 14.00 hodin.
Výstavy budou trvat od 10.3.2016 do června 2016 a jsou zpřístupněny veřejnosti každý den od 7.00 hod. do 19.00 hod.

Patronaci nad výstavami přijal Doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel Thomayerovy nemocnice.

Výstavy jsou součástí cyklu, který je vedený pod záštitou poslance Parlamentu ČR Richarda Dolejše.

Výstava s názvem O českých dirigentech seznámí návštěvníky, formou textových panelů s bohatou fotografickou dokumentací, s životem a dílem tří významných českých dirigentů – Rafaela Kubelíka a Václava Talicha, jehož život je úzce spjat s městem Berounem.
Tento projekt vznikl v roce 2013 u příležitosti Roku Václava Talicha a 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun za finanční podpory města Berouna v produkci Agentury Jany Láskové Autorem výstavy je hudební publicista a muzikolog Petr Kadlec, v současné době vedoucí oddělení vzdělávacích programů České filharmonie. V části výstavy týkající se Václava Talicha jsou použity materiály ze sbírkového fondu Muzea Českého krasu, p.o.

Výstava Doteky času je členskou výstavou Fotoklubu Beroun a představí fotografickou tvorbu členů klubu. Fotoklub Beroun je nejstarším aktivním berounským klubem, který svou činnost zahájil v roce 1969 a v současné době sdružuje 15 členů. Každoročně v Berouně pořádá 2 výstavy a jednotliví členové několik autorských výstav.

Písmo
Abc
Abc
Abc