ZOO koutek v domově seniorů: největším lákadlem papoušek žako

Ve čtvrtek 10. října byl v Domově seniorů TGM v Berouně slavnostně otevřen ZOO koutek, určený především pro klienty domova, kteří se mohou těšit přítomnosti zvířátek a starat se o ně.

„V ZOO koutku máme papouška, morčata, činčily, nebo zakrslého králíka,“ řekl ředitel Domova seniorů TGM Ondřej Šimon. Asi největším lákadlem je papoušek žako, který se stal v domově okamžitě miláčkem všech. I ostatní zvířátka však nezůstávají zkrátka. S láskou se o ně starají zaměstnanci domova společně se seniory.

Vybudovat takový ZOO koutek není jednoduché. Zvířátka něco stojí, stejně tak i pomůcky pro jejich chov. „Rád bych poděkoval sponzorům, díky kterým se nám podařilo naši „mini ZOO“ vybudovat. Obrovský dík patří firmám Sodexo Pass Česká Republika a SEMILEAS, dalšími sponzory, kterým moc děkujeme je MUDr. Lenka Jelínková, Josef Magula a Vladimír Žák,“ uvedl Ondřej Šimon.

ZOO koutek v Domově seniorů TGM v Berouně si může přijít prohlédnout i veřejnost. „Budeme rádi za každou dobrůtku, kterou pro naše zvířátka lidé přinesou. Věřím, že až přijdou za našimi klienty na návštěvu vnoučátka atd., můžou společně s prarodiči navštívit ZOO koutek a společně strávit pěkný čas,“ dodal ředitel domova.

Ale to není vše. Už na jaře se připravuje venkovní expozice, kde budou například k vidění kozy nebo ovce.

Písmo
Abc
Abc
Abc