Hejtman si v Berouně prohlédl nejnovější domov seniorů v kraji

Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák pokračoval v úterý 1. dubna 2014 v návštěvách jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Tentokrát se vydal do Berouna, kde navštívil klienty domova seniorů T. G. Masaryka. Spolu s hejtmanem se besedy s našimi klienty zúčastnil i poslanec Parlamentu ČR Richard Dolejš, který je patronem našeho domova. Byl to právě pan poslanec Dolejš, který stál u zrodu Domova seniorů TGM a kterému patří obrovský dík za to, že vytvořil pro naše klienty tak krásné místo k bydlení.

„Jsem u vás poprvé a moc se mi líbí jak váš domov, tak i jeho vybavení. Prohlédl jsem si kuchyni a musím říci, že tak pěkné a čisté zázemí mají v kraji jen v málokterém zařízení, jehož jsme zřizovateli,“ pochválil hejtman Josef Řihák berounský domov seniorů.

Domov seniorů TGM v Berouně byl dokončen v říjnu 2011. Jeho výstavba stála 147 milionů korun. Stavba byla financována z rozpočtu Středočeského kraje. V současné době zde žije 96 klientů, o které se stará 53 zaměstnanců

„Kuchyně je naše chlouba, ale samozřejmě se i v dalších oblastech snažíme našim klientům vytvořit co nejlepší prostředí. Organizujeme nejrůznější aktivity – vzdělávání, přednášky či kulturní vystoupení a máme i zookoutek. Spolupracujeme s berounským gymnáziem k velké spokojenosti našich obyvatel,“ řekl ředitel berounského domova Ondřej Šimon.

Klienti berounského domova hodnotili, jak se jim v domově žije. Postěžovali si na drahé léky i na hůře dostupné některé sociální služby. Naopak si pochvalovali péči, jakou jim věnují zaměstnanci domova.

„Bývalá vláda péči o seniory hodila na kraje a na města. Jsem moc rád, že jsem mezi vás přijel. Po náročných jednáních, která jsem dnes vedl, je pro mě návštěva u vás v jak hojivý balzám. Připadám se tu mezi vámi jako v rodině. Moc jste mě potěšili,“ řekl klientům berounského domova seniorů hejtman Josef Řihák.

Po besedě následovala prohlídka objektu. Hejtmanovi se v nejmladším domově seniorů ve středních Čechách líbila výzdoba na chodbách a ve společných místnostech, o kterou se postarali sami klienti.

Druhá část cesty středočeského hejtmana v Berouně vedla na setkání se starosty obcí z Berounska.

(ZDROJ: Středočeský kraj)

Písmo
Abc
Abc
Abc