Velikonoční výstava na krajském úřadě: Nechyběly ani výrobky z našeho domova

Na půdě Krajského úřadu Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici se před Velikonocemi konala již tradiční Velikonoční výstava, kterou kraj uspořádal ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb. Na výstavě mohli návštěvníci zakoupit různé druhy kraslic, pomlázek, beránků a mnoho dalších výtvorů, které byly vyrobeny v neziskových organizacích, domovech seniorů a od hendikepovaných dětí. Na výstavě nechyběli ani zástupci berounského Domova seniorů TGM.

Podpořit projekt přišel i středočeský hejtman Josef Řihák, který si koupil hned několik velikonočních dekorací. „Ani jsem nechtěl věřit tomu, že tyto krásné ozdoby vyrobili klienti sociálních služeb a ručně. Jsou to krásné věci, stejně jako myšlenka, že ti, co potřebují naši pomoc, dokáží mnohdy mnohem více než my,“ řekl hejtman Josef Řihák.

Mezi zájemci z řad zaměstnanců i veřejnosti nechyběl ani radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek, radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová nebo předsedkyně finančního výboru Zuzka Nekovářová. „Koupil jsem si mimo všelijakých pamlsků i za sebou kráčející čtyři keramické kachničky, které se budou na velikonočním stole vedle nějaké pečínky pěkně vyjímat,“ popsal svůj úlovek radní Štefek.

Výstavy se účastnilo celkem 68 organizací Středočeského kraje, z toho 48 příspěvkových. Zbývající byly neziskové a charitativní organizace. Výstava i letos přilákala stovky návštěvníků. Chystá se každý rok, stejně jako prodejní výstava vánoční.

Písmo
Abc
Abc
Abc